| | | | | | | |
    עברית    English    English    Polski    Ελληνικά    german    français    Italiano    English    English    portuguese    portuguese   

סדנת הגנה עצמית לצוותים רפואיים

אלימות כלפי צוותים רפואיים

אלימות כלפי רופאיםהאלימות כלפי צוותים רפואיים ברחבי הארץ הפכה למכת מדינה. מדי שבוע מתפרסמים בתקשורת דיווחים אודות תקיפות פיזיות ואיומים כלפי רופאים, אחיות , טכנאי וצוותים רפואיים נוספים בבתי החולים הפזורים רחבי הארץ.
תקיפת אנשי הרפואה העסוקים בהצלת חיים הינה אלימות כלפי החברה הישראלית כולה. ומנהל בית החולים בצפת ד"ר אוסקר אמבון אמר בכתבה כי " יש לגנות את פרץ האלימות כנגד רופאים בבתי החולים ובשיתוף עם משטרת ישראל יש לאמץ גישה של אפס סובלנות לתופעות הללו" אליו מצטרף רופא בכיר בסורוקה שאמר כי "הנתונים מפחידים, רצח של איש צוות רפואי הוא עניין של זמן. רק החמרה של ענישה תסייע בטיפול בתופעה"
משרד הבריאות ומדינת ישראל מגבה את הצוותים הרפואיים ובוועדת העבודה והרווחה של הכנסת אושר כי אדם שתקף עובד סוציאלי, רופא, אחות, חובש ישלח ל 5 שנות מאסר.
רוח גבית נוספת התקבלה מחוזר מנכ"ל, בחוזר נדרשו בתי וקופות החולים לקיום סדיר של הדרכות בנושא איכות השרות ולשלב את תחום מניעת אלימות במסגרת הכשרת העובדים והמנהלים.

מחקירת מקרי התקיפה נמצאו מספר גורמים אשר מהווים "גורמי סיכון" ובעצם הינם כפצצה מתקתקת בכל הקשור לאלימות כלפי הצוותים הרפואיים:
1. סערת רגשות : בני משפחתו של מטופל אשר מתקהלים סביבו בשעותיו האחרונות עלולים לנקוט באלימות כלפי הצוות הרפואי וזאת תוך כדי סערת רגשות.
2. חוסר שביעות רצון : בני משפחה שאינם מרוצים מהטיפול או שחושבים שניתן לטפל בקרוביהם בצורה טובה יותר
3. המתנה ארוכה :  מטופל שממתין לטיפול או התייחסות רפואית ראשונית במשך זמן ממושך בגלל העדר סגל רפואי וריבוי פניות לבקשת טיפול ולאור נתון זה נמצא כי האתר בו מתבצעות רוב התקיפות של אנשי הצוות הרפואי הם חדרי המיון ורק חלק קטן יחסית מתבצע במחלקות המקצועיות עצמן.
4. פער תרבותי : פער תרבותי בין הפונים לסיוע רפואי לבין הסגל הרפואי
5. מבנה פיזי של מקום הטיפול : חדרי המיון ברובם קטנים וצרים אשר יוצרים תחושת עומס וזה גורם המגביר את החיכוך ובכך את הסיכון לאירועי אלימות כלפי צוותים הרפואיים. מחקר מראה בחדר מיון שהורחב פחתה האלימות כלפי הצוותים הרפואיים.

סדנת הגנה עצמית ומניעת אלימות כלפי עובדים בצוותים רפואיים

עילית קרב מגע הינו ארגון הדרכה מקצועי בעל ניסיון רב בהדרכת סגלי עובדים מקצועיים במקומות עבודה החשופים לתקיפות אלימות פיזיות ומילוליות. בראש צוות ההדרכה עומד מאסטר מתן בוכנר אשר הינו בעל ניסיון של הדרכת אלפי עובדים במסגרות ציבוריות בארץ ובעולם.

התכנים המועברים בסדנה מתחלקים לתחום התאורטי בו לומדים דרכי מניעת אלימות, הקפאת מצבים ושימוש בתקשורת מילולית ובלתי מילולית לשם מניעת אלימות והתפתחותה. החלק שנוסף והעיקרי בסדנת הגנה עצמית לצוותים רפואיים הינו החלק המעשי בו ילמדו הרופאים, אחיות, טכנאים רפואיים והסניטריים כיצד להתגונן באופן פיזי כנגד מגוון רחב של התקפות ולנטרל את הסכנה עד לבואם של אנשי הביטחון.
מניסיוננו העשיר סדנה זו מקנה כלים להגברת הביטחון האישי בסביבת העבודה ובחיים אישיים של העובדים ומייעלת את רמת השרות והנאמנות הארגונית של העובד.

את הסדנאות ניתן לקיים בבתי החולים עצמם וחלוקת ההדרכות מותאמת לצרכי המערכת בהתאם ללוחות הזמנים של בתי החולים והצוותים הרפואיים.

במהלך הקורס יתרגלו החניכים הדמיות (סימולציות) של תרחישי תקיפה אפשריים בתחומי המרכז הרפואי (בית חולים).

באחת מהפעמים שנשאל מאסטר מתן בוכנר על הסיבה להשקיע ולפתח סדנה מיוחדת רק לצוותים רפואיים השיב כי "המטרה היא להציל את החיים של מצילי החיים וזו התודה של החברה הישראלית למי ששומר על בריאותה".

אנו מזמינים אתכם לצור קשר ולהזמין סדנת הגנה עצמית ומניעת אלימות כלפי צוותים רופאיים עוד היום.
הגנה עצמית | קרב מגע | עילית קרב מגע

חדש בעילית קרב מגע - קורס עוצמה המשלב חוסן פיזי ומנטלי !

פתיחת שנת האימונים החדשה - בהצלחה לכל החניכים!
מלאו את הפרטים שלכם ונצור איתכם קשר בהקדם

שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון (שדה חובה**):