יום גיבוש

באיזו קריירה כדאי לבחור? היכן הכי כדאי להשקיע את הכסף? האם לבקש העלאה?
"אין דבר קשה ובעל ערך יותר מאשר לקבל החלטה". נפוליאון
כל אחד מאיתנו מגיע בשלב כזה או אחר בחייו לפרשת דרכים שבה הוא צריך לקבל החלטה בעלת השלכות רבות להמשך. וככל שאותן צמתי החלטה חשובים יותר, כך הלחץ שנלווה אליהם גדול יותר. גם הצלחת הארגון תלויה במידה מכרעת ביכולת קבלת ההחלטות של עובדיו, מה שמוביל אותנו לשאול האם העובדים שלכם מקבלים את ההחלטות הנכונות? ואיך אפשר לשפר את מערכת קבלת החלטות שלהם באמצעות יום גיבוש ?

איך לשפר את קבלת החלטות בארגון?

מחקרים מתחום הפסיכולוגיה שנעשו בשנים האחרונות מלמדים שמערכת קבלת ההחלטות שלנו מתחלקת לשתיים: המערכת החושבת והמערכת האינטואיטיבית. בעוד המערכת החושבת מאפשרת לנו לקבל החלטה המבוססת על שיקולים רציונאליים והגיוניים, המערכת האינטואיטיבית נכנסת לפעולה ברגעי לחץ ומתקבלת בהרף עין. אותו לחץ פוגם בשיקול הדעת ויכול לגרום לעובדים לקבל החלטות שגויות ברגעים קריטיים. מהו מקור הלחץ?
לחץ היא למעשה מערכת הגנה הישרדותית שהאדם פיתח כדי לשרוד בטבע – אך בחיים המודרניים עשויה לפגוע בתפקוד היום יומי. לכן, כדי לפתח מערכת קבלת החלטות טובה יותר, עלינו לדעת איך להתמודד עם מצבי לחץ בצורה טובה יותר. גיבוש צוות יוצא דופן עשוי לתת מענה לבעיה.

יום גיבוש בהגנה עצמית – לא רק הגנה!

מקובל לחשוב שיום גיבוש בהגנה עצמית נועד לצייד את העובדים בכלים שיסייעו להם להגן על עצמם בעת סכנה. אכן, זוהי התוצאה הסופית של גיבוש עובדים מסוג זה. אך הדרך לרכישת כלים מצילי חיים עוברת דרך אימון מנטאלי שמלמד את המשתתפים לשלוט בגוף ובנפש גם במצבי לחץ: כאשר מתבצעת תקיפה בזמן אמת, רמות הלחץ עולות לרמות הגבוהות ביותר ובאות לידי ביטוי בדופק מואץ, זיעה קרה ואפילו שיתוק רגעי. מתן כלים להתמודדות עם סיטואציות מסוג זה בסביבה תומכת באמצעות טכניקות מוכחות של הגנה עצמית, ילמדו את המשתתפים איך לקבל החלטות טובות יותר גם במצבי לחץ מכל סוג שהוא.

יום גיבוש מהנה וייחודי

צוות ההדרכה הבכיר עילית,  בראשות מתן בוכנר, מעביר ימי גיבוש לעובדים בהגנה עצמית בשיטת עילית. הודות לניסיון רב שנים בהעברת ימי גיבוש בארגונים, גם העובדים שלכם יכולים לקחת חלק בפעילות מהנה שתעצים את יכולותיהם ותוביל לשיפור ביצועים.
לקבלת החלטות טובה יותר בארגון ומחוצה לו, צרו קשר עכשיו!