שיחרור מחניקת צוואר מלפנים בדחיפה

בעמוד זה אציג בפנייך תרגיל הגנה עצמית המאפשר שיחרור מחניקת צוואר מלפנים בדחיפה בה התוקף חונק ודוחף את הקורבן ומגדיל את הסכנה הצפוייה לקורבן מעבר לסכנת החנק הברורה. הסכנות הצפויות לקורבן בחניקת צוואר מלפנים בדחיפה הם  חנק (חוסר אוויר), נזק פיסי לגורגרת, נגיחה לפנים (לראש) , מכת ברך למפשעה (בירכייה), נפילה (כתוצאה מהדחיפה), הגעה לקרקע למצב נחות יותר, הטחת הראש בקיר (כתוצאה מדחיפה והצמדה לקיר).

כאשר התוקף חונק אותך מלפנים ודוחף מה שעליך לעשות זאת  הזזת אחת הרגליים לאחור (כמו בחניקה מלפנים רגילה - ראה בעמוד הטיפים), שיחרור חניקה ביד אחת (אם רגל שמאל הוזזה לאחור אז יד שמאל מבצעת את השחרור ולהיפך) בו זמנית יש להרים את היד שניה גבוה למעלה ולהצמיד את הראש לשריר הדלתא (צד הכתף) תוך כדי סיבוב הגוף לצד.

כל הפעולות הרשומות למעלה מבוצעת ייחד בו זמנית ולא בשלבים.
לאחר מכן יש להמשיך לאחוז בחוזקה ביד החונקת עם היד ששיחררה ועם היד השניה יש להצמיד את ידי התוקף ייחדיו עי הורדת המרפק והצמדתו לחזה ככך הניתן

לאחר הצמדת ידיי התוקף מה שעליך לעשות זאת למשוך את היד המצמידה (זאת שהצמידה את ידי התוקף) ולהכות עם המרפק בפניו של התוקף. אין להסתפק רק במכת מרפק אחת , יש להכות ככל הניתן עד לניטרול התוקף ובמשך כל אותו הזמן אין לשחרר את היד האחוזת ביד התוקף וחשוב גם להצמיד אותה בחוזקה לחזה שלך.