הגנה עצמית לנשים

מרבית התקיפות המיניות נגד נשים דווקא מתרחשות במקום מוכר על ידי אדם קרוב מאוד , ידיד של הבעל , חבר של חבר , דוד , אבא , עמית מהעבודה... כך שלרוב התוקף הוא לא התוקף הציורי מהסרטים שמזנק עליך מסמטה חשוכה (יש גם כאלה).

הגנה עצמית לנשים היא בעצם נגזרת של שיטת לחימה והתאמה מלאה לצרכים הנשיים מול הסכנות המוכרות כגון : תקיפה מינית , חטיפות , חטיפת תיקים וארנקים , שוד מזויין ובלתי אמצעי.

בסדנת ההגנה העצמית לנשים לפי שיטת עילית מועברים תכנים חשובים מאוד ומצילי חיים ונפש. בסדנה שלנו תלמדו כיצד להתגונן מפני תקיפות מיניות , איומים בכלי נשק , ניסיונות שוד , ניסיונות אונס , אלימות כלפי נשים , חטיפת תיקים ובכלל גילויי אלימות...

סדנת הגנה עצמית לנשים היא סדנה עוצמתית המעניקה כלים יישומיים ושימושיים להתגוננות יום יומית ומניעת מצבי אלימות וסכנה.

בסדנה תלמדו להכיר נקודות תורפה אשר איתן בקלות תוכלו לנטרל תוקף , תפתחו אסרטיביות , תכירו ותתמודדו מול מצבי מצוקה במגוון רחב של סימולציות.

למה ללמוד הגנה עצמית לנשים בשיטת עילית קרב מגע ?

לימוד הגנה עצמית היא בעצם קיום פעילות ספורטיבית אשר מפתחת את המתאמנת במספר רב של רמות ונושאים.
במהלך לימוד ההגנה העצמית לומדת המתאמנת לשלוט בכוחה ובמחשבתה וכך מפתחת שליטה עצמית רבה. בנוסף האימונים כוללים פעילות גופנית מחזורית אשר מגבירים את תהליך שריפת השומן בגוף. אימונים אינטנסיביים משפרים את הכושר הגופני ואת סבולת לב - ריאה ומכינים את המתאמת לאימות מציאותי ברחוב.

במהלך לימודי ההגנה העצמית מפתחת המתאמנת כוח ומחזקת שרירים , דבר המסייע בחיטוב הגוף  , והכי חשוב : ההגנה העצמית לנשים מתאימה לכל אחת ולא רק למי שמתאמנת שנים רבות באמנויות לחימה. !!!!

למה שיטת הלחימה עילית קרב מגע הכי מתאימה להגנה עצמית לנשים ?

העקרונות הבולטים אשר הופכים שיטת לחימה לשיטה המתאימה להגנה עצמית לנשים הם :

    * יכולת התגוננות מעמידה רגילה ולא רק מעמידת מוצא
    * פעולות מהירות ואסרטיביות
    * שימוש באלמנטים זמינים ( דוגמה : חול , מפתחות , רוק ועוד..).

הגנה עצמית לנשיםתהליך לימוד הגנה עצמית לנשים בעילית קרב מגע

לימוד הגנה עצמית לנשים שונה ביסודו מלימוד אמנויות לחימה כ"חוג" או "פעילות ספורטיבית". מטרת הלימוד הינה הצלת חיים והגברת הביטחון העצמי ולכן רצוי מאוד להיות בררנית בבחירת המדריך או המורה להגנה עצמית לנשים.

לרוב , בקורס הגנה עצמית לנשים , לומדות הנשים והנערות להתגונן כנגד מגוון רחב של תוקפים אפשריים בדרכים לא שיגריות , כלומר , ההתקפות לא יהיו "מוכרות" כמו באמנויות לחימה (תחרויות , קומיטה וכו..). ההתקפות יהיו מציאותיות ממש כמו ברחוב.

דגשים בתהליך לימוד הגנה עצמית לנשים

    התגוננות כנגד תוקף גדול וחזק ממך
    התגוננות מול מספר תוקפים
    התגוננות כנגד נסיונות שוד עם נשק  : אקדח , סכין ומקל - כולל צוואר בקבוק וכל כלי נשק מאולתר אחר
    התגוננות כנגד חטיפות : חניקות  , חביקות , תפיסות חולצה , תפיסות ידיים  , גרירות ותפיסות שיער.
    התגוננות כנגד ניסיון אונס ותקיפה מינית מהקרקע.

הגנה עצמית לנשים  - איפה לומדים ?

ישנן 2 אפשרויות ללמוד הגנה עצמית לנשים. הדרך הראשונה והטובה ביותר היא להצטרף לאחת מקבוצות עילית בארץ ולהתחיל ללמוד בצורה מסודרת וקבועה (ע"ב שבועי).

אפשרות נוספת היא ללמוד הגנה עצמית לנשים בסדנה ייעודית. סדנאות ייעודיות נערכות בכל רחבי הארץ לפי הזמנה מראש ובדרך כלל ע"י קבוצת נשים אשר מתארגנות ייחדיו. אנו נגיע לכל רחבי הארץ ונלמד אתכן כיצד להתגונן מול מצבי הסכנה , האונס והשוד.

לברור אודות הסדנאות והזמנת סדנה להגנה עצמית לנשים צרו קשר .